Randevu Al

Kariyer ve Yaşam Koçluğu

Kariyer ve Yaşam Koçluğu

İstanbul Rumeli Üniversitesi Kariyer Merkezi'nin (RumeliKAM) ana hedefi; öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına ve kariyer hedeflerini belirlemelerine, sektörleri ve meslekleri yakından tanımaları konusunda destek vererek, henüz eğitimlerine devam ederken bir kariyer planı oluşturmalarına ve bu doğrultuda eğitimlerini, bilgi ve becerilerini geliştirmelerine ve iş deneyimi edinmelerine yardımcı olmaktır. Merkez, öğrencilerin üniversiteye attığı ilk adımdan itibaren kariyerlerini planlamadan başlayarak, mezun olduktan sonra iş hayatına adım attıklarında kariyerlerini geliştirme hususlarında aktif olarak desteklemektedir.

Merkezin temel amacı; öğrencilerimiz mezuniyete ve iş hayatına adım adım yaklaşırken onları yönlendirmek ve kariyer planlarını oluşturma konusunda desteklemek, mezunlarımız, okuyan öğrencilerimiz ve üniversitemiz arasında köprü kurmak, birbirleri ile buluşturmak ve iletişimlerini sağlamaktır.

Kariyer planı danışmanlığı, kariyer günleri organizasyonu, iş dünyası ile aralarındaki bağlantıyı sağlama ve sektör tanıtımı, öğrencilerimiz ve mezunlarımızla sektörün öncü firmalarını bir araya getirmek amacıyla veri tabanı oluşturulması ve geliştirilmesini sağlamak Merkezimizin faaliyetleri arasındadır.

Sertifika programları, meslek tanıtımları, eğitim ve becerilerini doğru bir biçimde tanımalarına yardımcı olmak, iş arama teknikleri, özgeçmiş ve ön yazı hazırlama, etkili sunum teknikleri, mülakat teknikleri, iş ve staj başvuruları konusunda destek sağlamak ve mezunlarımız ve öğrencilerimizi bir araya getirmek, mezunlarımız ile üniversitemizin iletişimini sürekli kılmak Mezun Takip Merkezi'nin vermiş olduğu diğer hizmetlerdir. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız online randevu alarak, Mezun Takip Merkezi'nin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir. Mezun Takip Merkezi ayrıca kişisel gelişim seminerleri, kariyer günleri, sektör günleri ve iş sahası gezileri gibi kariyer etkinlikleri hizmetleri de vermektedir.

Bunun dışında Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Yabancı Diller Bölümünde görevli akademisyenlerimizin katkısıyla istekli öğrencilere "Kariyer İngilizcesi" dersleri sunulmaktadır. "Kariyer İngilizcesi Dersleri" öğrencilerin eğitimlerine ana dilde devam ederken uluslararası ölçekte kariyer edinebilmeleri için eğitim aldıkları alanlara özel İngilizce bilgisine sahip olmalarını amaçlar. Dersi alacak öğrencilerimizin Genel İngilizce dil seviyesinin CEFR'ye göre en az Bı olması gerekmektedir. Derslere devam eden öğrencilerin alanlarında İngilizce yazılmış kitap ve makaleleri rahatlıkla okuyup anlayabilmeleri hedeflenmiştir.