Ön Lisans Burslar

EK KONTENJAN BURSLARI

1.) Tüm Meslek Yüksekokulu programlarını (2 yıllık önlisans), ilk 5 tercihinde tercih eden ve yerleşen öğrencilere Tercih Bursu %75 uygulanacaktır. 

2.) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programlarını (2 yıllık önlisans) 2 grupta değerlendirilecektir.

A.) İlk 5 tercihinde tercih eden ve yerleşen öğrencilere Tercih Bursu %50 uygulanacak olan programlar;

1.) Ağız ve Diş Sağlığı

2.) Ameliyathane Hizmetleri

3.) Anestezi

4.) Fizyoterapi

5.) İlk ve Acil Yardım

6.)Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 

B.) İlk 5 tercihinde tercih eden ve yerleşen öğrencilere Tercih Bursu  %75 uygulanacak olan programlar; 

1.) Diş Protez Teknolojisi

2.) Diyaliz

3.) Odyometri

4.) Patoloji Laboratuvar Teknikleri

5.) Radyoterapi

6.) Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

7.) Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

8.) Elektronörofizyoloji

Üniversiteye Giriş Başarı Bursu

Üniversiteye Giriş Başarı Bursu; Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan giriş sınav sonuçlarına göre Üniversitenin burslu kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilir.

Üniversite İçi Başarı Bursu

Üniversite İçi Başarı Bursu; önlisans ve lisans programlarını, program birincisi olarak bitiren öğrencilerimize her eğitim - öğretim yılı sonunda İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğünün takdir yetkisi ile çeşitli burs ve ödüller verilir.

Şehit veya Gazi Çocukları Bursu

Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarını tercih ederek kesin kayıt yaptıran, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında şehit veya gazi olarak tanımlanan koşulları belgelendiren şehit veya gazi çocuklarına; %50 oranında ve karşılıksız eğitim-öğretim bursu şeklinde verilir. (Programın mevcut kontenjanının %5’i oranında verilir.)

Lise ve Dengi Okulların Birincilerine Verilecek Burslar

Üniversitemizin önlisans ve lisans bölümlerinin ücretli programlarını ilk 5 sırada tercih eden lise ve dengi okul birincilerine; kesin kayıt yaptırmaları koşulu ile yerleşme sırasına bakılmaksızın %25 oranında ve karşılıksız eğitim – öğretim bursu şeklinde verilir.

Spor Bursu

Spor Bursu, Milli Takıma seçilmiş ve uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmiş milli sporcu unvanına sahip öğrencilere %50 oranında ve karşılıksız eğitim – öğretim bursu şeklinde verilir.

Teşvik İndirimleri

Üniversitemizde okuyacak öğrencilere ‘‘Kardeş İndirimi, Tercih İndirimi, Peşin Ödeme İndirimi ve Yöre Bursu’’ adıyla çeşitli teşvik indirimleri uygulanmakta olup, indirim oranları her yıl değişiklik göstermektedir.