Rumeli Farkı


Mezuniyet öncesi mesleki uzmanlaşma eğitimi

İstanbul Rumeli Üniversitesi lisans ve önlisans öğrencileri, üniversite eğitim süresi boyunca İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen Kariyer Planlama Programı uyarınca ilgili Anabilim dalında uzmanlaşmasını sağlayacak sertifika programları ile desteklenmektedir.

Fakülteler

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Fen Bilimler Enstitüsü


Verilecek sertifikalar, mevzuat program güncellemelerini takip etmektedir. Sertifika programlarını başarı ile tamamlayan öğrenciler, mezuniyet aşamasında uluslararası alanda ihtiyaç duyulan donanıma sahip olarak, profesyonel iş hayatına geçiş yapar. İstanbul Rumeli Üniversitesi lisans ve önlisans öğrencileri, çift anadal kapsamında eğitim gördükleri bölüm bazındaki tüm bölüm/ programlar öncelikli olmak üzere, müfredat uyumluluğu bulunan bölümlerden seçeceği lisans ve önlisans programından dönem uzatmaksızın çift anadal diploması alma hakkına sahiptir. Özellikle sağlık programlarında bu şekilde önlisans eğitimi alarak 4 yıllık lisans tamamlaması yapan öğrenciler, özel sektör ve kamu kurumlarında çalışma imkanı bulduklarında, aldıkları önlisans teknikerlik uzmanlıklarına göre kariyerlerine bir adım önde başlayabilirler.

Dil ve İçerik Bütünleştirilmiş Eğitim (DİBE)

Eğitim dili Türkçe olan İstanbul Rumeli Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarında, müfredatta yer alan İngilizce eğitimine ek olarak, pratik İngilizce eğitimini destekleyici dil programı uygulanmaktadır. Mezunlarımıza, ulusal iş imkanlarının yanı sıra uluslar arası alanda çalışabilmelerini sağlayacak Pratik Mesleki İngilizce Eğitimi verilmektedir. Dil ve İçerik Bütünleştirilmiş Eğitim (DİBE) metodunun uygulandığı İstanbul Rumeli Üniversitesinde yoğun mesleki pratik yabancı dil eğitimi seçmeli olarak ders programında mevcuttur.

Designneuro