Rumeli Farkı


Mezuniyet öncesi mesleki uzmanlaşma eğitimi

İstanbul Rumeli Üniversitesi lisans ve önlisans öğrencileri, üniversite eğitim süresi boyunca İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen Kariyer Planlama Programı uyarınca ilgili Anabilim dalında uzmanlaşmasını sağlayacak sertifika programları ile desteklenmektedir.

Fakülteler

  • Sağlık Bilimleri Fakültesi

Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü


Verilecek sertifikalar, mevzuat program güncellemelerini takip etmektedir. Sertifika programlarını başarı ile tamamlayan öğrenciler, mezuniyet aşamasında uluslararası alanda ihtiyaç duyulan donanıma sahip olarak, profesyonel iş hayatına geçiş yapar. İstanbul Rumeli Üniversitesi lisans ve önlisans öğrencileri, çift anadal kapsamında eğitim gördükleri bölüm bazındaki tüm bölüm/ programlar öncelikli olmak üzere, müfredat uyumluluğu bulunan bölümlerden seçeceği lisans ve önlisans programından dönem uzatmaksızın çift anadal diploması alma hakkına sahiptir. Özellikle sağlık programlarında bu şekilde önlisans eğitimi alarak 4 yıllık lisans tamamlaması yapan öğrenciler, özel sektör ve kamu kurumlarında çalışma imkanı bulduklarında, aldıkları önlisans teknikerlik uzmanlıklarına göre kariyerlerine bir adım önde başlayabilirler.

Kariyer İngilizcesi Dersleri

“Kariyer İngilizcesi Dersleri” öğrencilerin eğitimlerine ana dilde devam ederken uluslararası ölçekte kariyer edinebilmeleri için alanlarına özel İngilizce bilgisine sahip olmalarını amaçlar. Öğrencilerin bölümlerindeki alan derslerinde öğrendikleri konuları kapsayan İngilizce yazılmış metinleri okuyup anladıkları derslerdir. Her bölüme özel seçilmiş metinler bölüm hocaları tarafından önerilmiştir. Her alanın sık kullanılan İngilizce kelimeleri ve terminolojisi, okuma metninin içeriğine dayandırılarak öğretilir. Metnin içeriğinin anlaşılmasında yaşanabilecek dil ile ilgili problemler varsa ele alınır. Bu yüzden dersi alacakların Genel İngilizce dil seviyesinin CEFR’e göre en az B1 olması istenir. Derslere her yıl devam eden öğrencilerin alanlarında İngilizce yazılmış kitap ve makaleleri rahatlıkla okuyup anlayabilmesi hedeflenmiştir. 


Designneuro