Randevu Al

Rumeli Farkı

Rumeli Farkı

Üniversitemiz, sürekli ve sınıf dışında devam eden etkinliklerle öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlayıp iletişim yetenekleri güçlendirirken, çok yönlü olarak bilim ve sanatı tartışılabildiği düşünsel bir ortam oluşturarak, öğrenciler tarafından bilginin nasıl öğrenileceğinin kavranması ve öğrenme yeteneklerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Beş farklı kampüs ayrıcalığı, yabancı dil programları, erasmus olanakları, bluecardla uluslarası çalışma fırsatları, çift anadal ve yan dal hakları, sertifika programları, başarı bursları ile tercih edilme oranı önde olan üniversitemiz, eğitimin yanında deneyimler sunmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri

İstanbul Rumeli Üniversitesi öğrencilerine akademik eğitimin yanı sıra toplumsal, kültürel, sanatsal, sportif, bilimsel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla tamamı öğrenci girişimleri ile kurulan 33 öğrenci kulübüne sahiptir. Öğrencilerimiz kulüp bünyesinde düzenledikleri etkinlikler ve çalışmalar ile takım çalışması, sosyalleşme, görev paylaşımı, iletişim becerileri, proje yönetimi ve iş ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar. Ayrıca Kulüplerin en büyük avantajlarından biri öğrencilere sağlamış olduğu yeni arkadaşlıklar ve yetkinliklerinin artırılmasını sağlayan kişisel gelişim becerileridir. Üniversitemizin web sayfası Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bölümünde tüm kulüplerimiz ve amaçları yer almaktadır.

Öğrenciler isterlerse sadece kulüplere üye olabilecekleri gibi bu kulüplerin yönetim ekibinde de yer alabilmektedir. Yönetim ekibinde bulunmanın en büyük avantajı ise takım çalışmalarını öğrenmek, bir takımı yönetmek ve organizasyon süreçlerinde deneyim kazanmaktır.

Kulüpler
Kulüpler
8.361

Öğrenci

248

Akademisyen

100.000 ㎡

Kapalı Alan

300.000 ㎡

Açık Alan

45.000

Dikili Ağaç

5.000 ㎡

Uygulama Laboratuvarı

%86

Burslu Öğrenci

5

Kampüste Eğitim

5 Fakülte

20 Bölüm

2 MYO

29 Program

3.682 ㎡

Kütüphane

50.000 ㎡

Spor Alanı

Konaklama

Konaklama

Mehmet Balcı Yerleşkesi yanında kız ve erkek öğrencilerimizin konaklayabileceği öğrenci konukevi bulunmaktadır. 24 saat güvenlik hizmetinin sunulduğu konukevinde öğrencilerin konforlu yaşam sürmesi için tüm imkanlar yer almaktadır.

Online Rezervasyon