Randevu Al

Rumeli Farkı

Rumeli Farkı
 • 40 Profesör, 13 Doçent, 106 Dr. Öğr. Üyesi ile toplamda 275 kişilik nitelikli ve yetkin akademik kadrosu ile bütün öğrencilerine eşit ve kaliteli biçimde eğitim vermeyi sürdürmektedir.
 • İstanbul Rumeli Üniversitesi, uluslararasılaşmaya önem vermektedir. Her öğretim üyesinin yurtdışı deneyimi kazanmasını zorunlu hale getiren IRÜ, bu alanda hem öğretim üyelerine hem de öğrencilerine yurtdışı desteklerini de arttırmış durumdadır.
 • İstanbul Rumeli Üniversitesi, uluslararası üniversite hareketliliğinde de öğrencilerinin yanında rehberlik hizmeti sunmaktadır. Erasmus+Ofisi hareketlilikten yararlanmak isteyen öğrencilerini bilgilendirmektedir.
 • IAESTE (International Assocation fort he Exchange of Students for Technical Experience ) Kulübü ile öğrencilerine uluslararası staj yerleri bulma, her türlü kültürel ve turistik faaliyetleri düzenleme fırsatları sunmaktadır.
 • Üniversitemiz, öğrencilerine sağladığı Diplomacard ile uluslararası bilinirliğini arttırmayı hedeflemektedir. Diplomacard ile mezunlarımız uluslararası standartlarda, dünyanın her yerinde edindikleri yeterlilik belgelerinin doğrulanmasını sağlayabilecektir.
 • Üniversitemiz, öğrencilerine Bluecard ile Avrupa Birliği ülkelerinde ayrıcalık sağlamaktadır. Gerekli durumlarda kimlik, çalışma ve oturma izni sağlayan Bluecard ile öğrencilerimiz uluslararası çalışma ve staj imkânı yakalayabilmektedir.
 • İstanbul Rumeli Üniversitesi, RUMELİKAM (Kariyer ve Mezun Takip Merkezi), öğrencilerimize kişisel, profesyonel gelişimleri konusunda ve kariyer planlamalarında yardımcı olmaktadır.
 • Üniversitemizin bünyesinde hizmet veren kütüphanelerimizde 30.000 i aşkın kitap bulunmakta olup VETİS (Uzaktan Erişim Sistemi) ile tüm öğrencilerine uzaktan erişim sağlama imkânı da sunmaktadır.
 • Üniversitemiz uygulamalı tüm eğitimlerde laboratuvar, stüdyo ve atölye gibi modern ve gelişmiş alt yapı olanakları sunmaktadır.
 • Öğrencilerimiz üniversitede akademisyenler tarafından kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezlerimizde görev almaktadır. Bu merkezler, öğrencilerimize edinmiş oldukları teorik bilgiler ışığında projelerini hayata geçirme imkânı sunmaktadır. Uygulama ve Araştırma Merkezleri hakkında detaylı bilgi için  tıklayınız.
 • RUMELİSEM (Rumeli Sürekli Eğitim Merkezi) ile önlisans, lisans ve lisansüstü tüm eğitim alanlarında, kamu/ özel sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde eğitime destek vermekte ve hayat boyu eğitim bilinci oluşturmaya çalışmaktadır. Bu ilke doğrultusunda 10.263 kişiye eğitim vererek aldıkları eğitim belgelendirilmiştir.
 • Kariyer İngilizcesi Dersleri adı altında Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Yabancı diller bölümünde görevli akademisyenler tarafından dersler sunulmaktadır. Ayrıca İngilizce hazırlık eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere yabancı diller bölümlerimiz hizmet vermektedir.
 • Üniversitemiz Sektörel İşbirlikleri ile iş dünyasının beklentileri kapsamında akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversitemiz yapılan işbirliklerine dayalı olarak uygulamalı projeler yürütülmesi konusunda da imkân sağlamaktadır.

Rumeli üniversitesindeki başarı yolunda daha nice farklılıklara birlikte imza atabiliriz.

Rumeli'de Sosyal Hayat

İstanbul Rumeli Üniversitesi öğrencilerine akademik eğitimin yanı sıra toplumsal, kültürel, sanatsal, sportif, bilimsel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla tamamı öğrenci girişimleri ile kurulan 40 öğrenci kulübüne sahiptir. Öğrencilerimiz kulüp bünyesinde düzenledikleri etkinlikler ve çalışmalar ile takım çalışması, sosyalleşme, görev paylaşımı, iletişim becerileri, proje yönetimi ve iş ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar. Ayrıca Kulüplerin en büyük avantajlarından biri öğrencilere sağlamış olduğu yeni arkadaşlıklar ve yetkinliklerinin artırılmasını sağlayan kişisel gelişim becerileridir. Üniversitemizin web sayfası Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bölümünde tüm kulüplerimiz ve amaçları yer almaktadır.

Öğrenciler isterlerse sadece kulüplere üye olabilecekleri gibi bu kulüplerin yönetim ekibinde de yer alabilmektedir. Yönetim ekibinde bulunmanın en büyük avantajı ise takım çalışmalarını öğrenmek, bir takımı yönetmek ve organizasyon süreçlerinde deneyim kazanmaktır.

Kulüpler Etkinlikler Öğrenci Misafirhanesi Kütüphane
Kulüpler


Sayılarla Rumeli
8.361

Öğrenci

273

Akademisyen

100.000 ㎡

Kapalı Alan

300.000 ㎡

Açık Alan

45.000

Dikili Ağaç

5.000 ㎡

Uygulama Laboratuvarı

%82

Burslu Öğrenci

5

Kampüste Eğitim

5 Fakülte

20 Bölüm

2 MYO

29 Program

3.682 ㎡

Kütüphane

50.000 ㎡

Spor Alanı

9

Araştırma Merkezi

40

Öğrenci Kulübü

8

Ülkeyle Erasmus Anlaşması

2

Adet Öğrenci Konuk Evi